4.6.2013, 18.00: Haidler, Achab - Symbolika 22 znaků hebrejské abecedy (úvod do kabaly)

Jeden z nejvýznačnějších českých znalců hebrejštiny, překladatel, dokumentarista židovských hřbitovů, ředitel činoherního divadla v Ústí nad Labem. 

Přednáška na téma hebrejský jazyk a abeceda. Představení hebrejských znaků, historie jejich vzniku a symboliky v kontextu židovské kabaly, vysvětlení esoterické podstaty a úrovně znaků, praktické ukázky, volná diskuze. Více v detailu.

 

Datum: 4.6.2013 v 18.00 hod.; Místo: Antikvariát Jihlava, Brněnská 8

Vstupné: zdarma

ZA PODPORY STATUTÁRNÍHO MĚSTA JIHLAVY

Jaroslav Achab Haidler (Život)

Narodil se ve Frýdlantu a v jeho deseti letech byl jeho otec, pracující jako novinář, po srpnu 1968 zatčen a vězněn. Kvůli špatnému kádrovému posudku tak nemohl studovat, a proto se vyučil spojovým mechanikem. Složil státnice z ruštiny a němčiny. Později působil mezi Adventisty sedmého dne a zajímal se o křesťanství. Z biblických jazyků si vybral ke studiu hebrejštinu. V divadelním prostředí pracoval nejprve jako kulisák v tehdejším brněnském Divadle bratří Mrštíků a až později začal vystupovat. Při hraní divadla se začal učit hebrejsky, studoval historii a judaismus. Ovlivnil ho chasidismus. Fascinovala ho symbolika, tajemství, znamení a překládal nápisy na židovských náhrobcích. Později se stal praktikujícím židem. Začal se věnovat dokumentaci židovských hřbitovů v Čechách a na Moravě. Hercem na volné noze se stává v roce 1984 a od roku 1989 působí v Činoherním studiu Ústí nad Labem. 

Další obsah této kategorie

VÁNOČNÍ POSELSTVÍ ZELENÉHO SLUNCE 2014

Přejeme všem naši příznivcům, pokud možno, hezké a pokojné Vánoce, které jsou připomínkou (kromě zrození Božského Dítěte z Panny) i toho, že toto Dítě = Vtělení Logu = Spasitele jako první rozpoznali právě okultisté = hermetici = mágové !!!

Pokračování článku a galerie tří "králů" v detailu. Autor: Tabris

  

28.11.2013, 18.00: Plesinger, Tomáš - 5000 let knihy (historie a vývoj)

Vznik a vývoj knihy a knižních vazeb od nejstarších dob po 20. století. Na co psali staří egypťané? Jak vznikla a zanikla největší knihovna světa? Vynález knihtisku stovky let před Gutenbergem? Jaký je nestarší známý psaný dokument světa? Kdo zničil většinu mayských knih? Kolik stála kniha ve středověku? Během přednášky získáme celkový ucelený přehled vývoje knihy a s ní souvisejících témat jako například písmo, knihovny, materiály, knihtisk apod. 

Přednáší: Tomáš Plesinger, vstupné: 50 Kč.

3.12.2013, 18.00: Jakešová, Štěpánka - Šamanismus And

Vedle často diskutovaného šamanismu z povodí Amazonky a tropických oblastí je neprávem opomíjen také šamanismus horských oblastí. Vládcové And byli odpradávna Inkové. Mnoho z jejich života je stále zastřeno tajemstvím a naopak něco je živé dodnes. Na naší přednášce si povíme a promítneme zajímavá fakta právě z této oblasti.

Přednáší: Štěpánka Jakešová (CK Livingstone); Vstupné: 90 Kč

5.12.2013, 18.00: Jurkovič, Pavel - Proč k nám tak rád jezdí dalajláma?

Dalajlámův vztah k České republice a jeho návštěvy u nás. Zamyšlení nad přínosem inkarnace dalajlámy pro dnešní svět. Přínos pro mezináboženský dialog a vztah buddhismu a křesťanství. Sdílení osobních zkušeností ze setkání se 14. dalajlámou.

Přednáší: Pavel Jurkovič; vstupné: dobrovolné

 

10.7.2013, 18.00: Jakešová, Štěpánka - Šamani a magie Amazonie

šamanismus je jedním z velmi kontroverzních témat poslední doby. Štěpánka Jakešová se již mnoho let tímto fenoménem zabývá a pravidelně se vrací do Amazonie. Na fotopromítání představí sesbírané informace a osobní zkušenosti s amazonskými curandores, šamany, místní kosmologii, legandami, původními rituály a práci s posvátnými rostlinami včetně "matky mistrovských rostlin" Ayahuascy.

Štěpánka Jakešová je také oficiální průvodkyní po Jižní Americe s CK Livingstone.

9.7.2013, 18.00: Jakešová, Štěpánka - Tajemné civilizace Peru-Bolivie

Jižní Amerika je kontinent s největší hustotou zajímavých, záhadných a tajemných míst. Již několik generací vědců si lámou hlavu nad technologickou věspělostí původních obyvatel. Chrámy postavené z kamenů desítky tun těžkých, dokonalé opracování tvrdého kamene, nevysvětlitelně opuštěná místa.... a mnohem více. Některá z těchto zajímavých míst navštívíme  během naší přednášky.

Štěpánka Jakešová je také oficiální průvodkyní po Jižní Americe s CK Livingstone.

28.6.2013, 17.00: Josef Veselý - křest nové knihy a beseda s autorem

Úplně poprvé (a možná i naposled) se uskuteční přednáška/diskuze s panem Josefem Veselým ku příležitosti vydání jeho nové knihy: O podobách démonů. Pan Veselý je dle mnoha názorů (i mého) největším českým odborníkem a znalcem magie, a to jak z hlediska historického kontextu (vývoj z původních magicko-náboženských praktik nativních obyvatel), 

Aktuality

23.3.2019

 

26.3.2018

booked.net

 

13.9.2016

Spuštěno: 26.3.2018

Flag Counter

 

12.9.2016

Grafický radix ZDE!  Měsíční fáze ZDE!  Herbář ZDE!