Lidové noviny 18.7.2015

Lidové noviny 18. 7. 2015, příloha Orientace (Zuzana Válková: O cestě žáků velikého Herma - Odkaz českých hermetiků), ke stažení ZDE! Nebo níže jako text.

Další obsah této kategorie

Rozhovor se zakladatelem Lóže u Zeleného slunce (iDnes, 26.7.2019)

Rozhovor se zakladatelem naší lóže uveřejněný v tištěné formě v novinách 5+2 dne 28.7.2019 a elektronicky na iDnes. "Psychoterapeut Pavel Jurkovič se od mládí zajímá o duchovní nauky, magii, hermetismus či okultismus, ale i o klasická náboženství. Zabýval se jimi na studiích, ve svých přednáškách se vrací i k sektám, kultům, teologii. Muž, který má mezi svými předky slavného architekta Dušana Jurkoviče, před pěti lety v Jihlavě založil Lóži u Zeleného Slunce." celý článek níže.

Pavel Jurkovič - Desatero přikázání praktického hermetika

Záznam přednášky "Desatero přikázání praktického hermetika z pohledu současného praktikujícího mága a velmistra lóže" konané na konferenci "Osobnost kněze a mága v dějinách" na Husitské teologické fakultě dne 18.5.2019. 

 

Hermetismus je komplexní cesta (rozhovor Dingir 1-2018)

HERMETISMUS JE KOMPLEXNÍ CESTA
Lóže u Zeleného Slunce vznikla v Jihlavě v roce 2011. Jejím zakladatelem je Pavel A. Jurkovič (*1972), současný velmistr lóže, který používá lóžové jméno (hermetický pseudonym) Tabris. Mezi lety 2007 až 2014 uspořádal přes sto seminářů a přednášek na témata hermetických věd v jedné jihlavské čajovně. Svou činnost poté přenesl zejména do aktivit lóže. Zároveň je již mnoho let členem dalších hermetických lóží, řádů a spolků. Autor článku: Kateřina Hlaváčová. Přepis celého rozhovoru níže. Stažení ZDE.

Univerzita Karlova 7.3.2018 (Seminář o hermetismu a Lóži u Zeleného slunce)

Seminář se konal 7. března 2018 od 17 do 20 hodin (s krátkou přestávkou) na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy, Černá 9, Praha 1 ve Velké posluchárně. Seminář pořádá Společnost pro studium sekt a nových náboženských směrů vedená religionistou Doc. PhDr. Zdeňkem VojtíšekemTh.D. Anotace a fotky níže. Pozvánka a anotace na webu Společnosti ZDE.

Letní filosofická škola 7.7.2017

Přednáška velmistra lóže na Letní filosfické škole založené r. 1991 Karlem Flossem na téma: Kontinuita a diskontinuita v hermetismu a současných hermetických spolcích České republiky. Anotace níže. Stránky LFŠ ZDE.

Oficiální stránky města Jihlavy

Informace pro veřejnost na oficiálních stránkách města Jihlavy. ZDE. Jihlava má nezpochybnitelnou hermetickou tradici. Postavena dle posvátné geometrie, návštěva Johna Dee, v kronice zmíněno studium Faustových knih, osobnost alchymisty J.J.Jepseriho, hermetické detaily v architektuře, abnormální zájem o Jihlavu ze strany Ahnenerbe a mnoho dalších. Plný text níže.

Wikipedia

Lóže u Zeleného Slunce jako použitý zdroj pro článek "Magické kruhy" na cs.wikipedia.org. Originál textu ZDE. Nebo v textu níže.