Oficiální stránky města Jihlavy

Informace pro veřejnost na oficiálních stránkách města Jihlavy. ZDE. Jihlava má nezpochybnitelnou hermetickou tradici. Postavena dle posvátné geometrie, návštěva Johna Dee, v kronice zmíněno studium Faustových knih, osobnost alchymisty J.J.Jepseriho, hermetické detaily v architektuře, abnormální zájem o Jihlavu ze strany Ahnenerbe a mnoho dalších. Plný text níže.

https://www.jihlava.cz/loze-u-zeleneho-slunce/os-43626

Lóže u Zeleného slunce

Svobodná a otevřená lóže studentů a adeptů věd hermetických, nezastírající theologie a poznávání přírody a vesmíru.

Lóže u Zeleného slunceJsme jediná skupina v Jihlavě, která se zabývá studiem i praktikováním hermetismu. Jedná se především o starodávné tajné tradice - magii, astrologii a alchymii (také kabala, tarot, hermetická filosofie, posvátná geometrie apod.). Tyto nauky pojímáme jako stále živé a užitečné i pro současného člověka, studujeme je ve vzájemných souvislostech a také v kontextu filosofie, náboženství, vědy, umění apod. 

Cíle naší lóže jsou konkrétně popsány na uvedených webových stránkách. Lóže nemá žádná závazná pravidla, krom jediného: pilně se účastnit lóžových setkávání a dalších akcí, a v jejich rámci se (dle osobních možností a schopností) hojně zapojovat do studia, debatování i praktických aktivit (mentální a duchovní cvičení, rituály, tvorba apod.).

Nezastáváme nějaký jediný vyhraněný názor, ideologii či víru. Ani nic takového nechceme vnucovat. Držíme se zásady osobní zodpovědnosti a vlastního rozhodování, nedáváme žádné "jediné správné" návody, metody či praktiky. Nade vše ctíme svobodnou vůli a vzájemnou toleranci.

Pravidelná setkání (ve vyhraněném soukromém prostoru jedné z jihlavských kaváren) jsou určena především pro členy, občas pořádáme akce i pro veřejnost. Spolupracujeme také s dalšími ezoterními spolky, lóžemi a řády v České a Slovenské republice.

Naše lóže je otevřená vážným zájemcům o hlubší poznání a praktikování hermetických nauk. U zájemců o členství předpokládáme základní znalosti hermetismu a také touhu se na tomto poli dále vzdělávat a prakticky spolupracovat s ostatními členy.

Napište nám e-mail a domluvte si nezávaznou informační schůzku.

Odkazy

WWW:

http://www.luzs.cz/

E-mail:

zelene.slunce@seznam.cz

Adresa:

Lóže u Zeleného slunce

LUZS
soukromé vyhrazené prostory (uvedeno na www)
Jihlava

Zobrazit v mapě

Další obsah této kategorie

Rozhovor se zakladatelem Lóže u Zeleného slunce (iDnes, 26.7.2019)

Rozhovor se zakladatelem naší lóže uveřejněný v tištěné formě v novinách 5+2 dne 28.7.2019 a elektronicky na iDnes. "Psychoterapeut Pavel Jurkovič se od mládí zajímá o duchovní nauky, magii, hermetismus či okultismus, ale i o klasická náboženství. Zabýval se jimi na studiích, ve svých přednáškách se vrací i k sektám, kultům, teologii. Muž, který má mezi svými předky slavného architekta Dušana Jurkoviče, před pěti lety v Jihlavě založil Lóži u Zeleného Slunce." celý článek níže.

Pavel Jurkovič - Desatero přikázání praktického hermetika

Záznam přednášky "Desatero přikázání praktického hermetika z pohledu současného praktikujícího mága a velmistra lóže" konané na konferenci "Osobnost kněze a mága v dějinách" na Husitské teologické fakultě dne 18.5.2019. 

 

Hermetismus je komplexní cesta (rozhovor Dingir 1-2018)

HERMETISMUS JE KOMPLEXNÍ CESTA
Lóže u Zeleného Slunce vznikla v Jihlavě v roce 2011. Jejím zakladatelem je Pavel A. Jurkovič (*1972), současný velmistr lóže, který používá lóžové jméno (hermetický pseudonym) Tabris. Mezi lety 2007 až 2014 uspořádal přes sto seminářů a přednášek na témata hermetických věd v jedné jihlavské čajovně. Svou činnost poté přenesl zejména do aktivit lóže. Zároveň je již mnoho let členem dalších hermetických lóží, řádů a spolků. Autor článku: Kateřina Hlaváčová. Přepis celého rozhovoru níže. Stažení ZDE.

Univerzita Karlova 7.3.2018 (Seminář o hermetismu a Lóži u Zeleného slunce)

Seminář se konal 7. března 2018 od 17 do 20 hodin (s krátkou přestávkou) na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy, Černá 9, Praha 1 ve Velké posluchárně. Seminář pořádá Společnost pro studium sekt a nových náboženských směrů vedená religionistou Doc. PhDr. Zdeňkem VojtíšekemTh.D. Anotace a fotky níže. Pozvánka a anotace na webu Společnosti ZDE.

Letní filosofická škola 7.7.2017

Přednáška velmistra lóže na Letní filosfické škole založené r. 1991 Karlem Flossem na téma: Kontinuita a diskontinuita v hermetismu a současných hermetických spolcích České republiky. Anotace níže. Stránky LFŠ ZDE.

Wikipedia

Lóže u Zeleného Slunce jako použitý zdroj pro článek "Magické kruhy" na cs.wikipedia.org. Originál textu ZDE. Nebo v textu níže.

Lidové noviny 18.7.2015

Lidové noviny 18. 7. 2015, příloha Orientace (Zuzana Válková: O cestě žáků velikého Herma - Odkaz českých hermetiků), ke stažení ZDE! Nebo níže jako text.