Skořicový extrakt

Cinnamomum Zeylanicum - corvex extrakt. Foto a popis v detailu.

Skořicový extrak je vyroben z kůry skořicovníku a alkoholu louhováním. Na základě dostupné literatury je skořice napříč kulturami vnímána jako univerzální všelék. V ayurvédě je dokonce nejdůležitější rostlinou. Zmiňuje se o ní též Starý zákon (Ex. 30.23-25). Její účinky jsou opravdu širokospektrální: je silný dezificiens, antibiotikum, stomachikum (podporuje trávení), podporuje látkovou výměnu, antirevmatikum (uvolňuje svaly a klouby), antidepresivum (posiluje duševní síly a svěžest), afrodisiakum, v kombinaci s hřebíčkem léčí zánět dásní a bolest zubů.... Dokonce působí na obtíže, které nejsou jasněji specifikované (stačí pár kapek extraktu). Posiluje celkový organismus při úpadku živ sil (fyzicky po operacích i psychicky). 

Dle mé osobní zkušenosti je to opravdu jedna z nejuniverzálnějších rostlin. Během jednoho dne jsem se pomocí tohoto extraktu zbavil obtíží v krku (zahlenění, bolest, "knedlík") jednoduchým vstříknutím na zadní stěnu dutiny ústní (3x denně). Žádný vyzkoušený chemický lék v minulosti (tantum verde, orofar apod.) neúčinkoval takto rychle. 

Vyrobil: Dóv (1/2017)

Doporučuji ke studiu: Jiří Janča, Josef A. Zentrich: Herbář léčivých rostlin, 7 sv. (Praha : Eminent, 1994-1999, 2008)

Další obsah této kategorie

Teplota hoření

Alchymie je umění ohně. Proto je velmi důležité znát teploty hoření různých materiálů. Teplota závisí nejen na výhřevnosti látky, ale i na dalších podmínkách, např. množství vzduchu. 

Výroba konopné masti (10/2017)

Letos jsem opět vyráběl konopnou mast s příměsí dvou vzácných rostlin. Do tohoto základu poté již přidávám vlastní bylinné extrakty dle konkrétních požadavků zákazníka. Níže nalezente postup výroby, obsah a fotky s procesu. (Dov)

Bezový likér

Postup výroby léčivého likéru z plodů Černého bezu. Postup, fotky a popis v detailu.

Ixodes

Originální repelentní směs proti klíšťatům a komárům. Vyrobeno z tinktur Hřebíčkovce (fr), Jalovce (fr), Vratiče (fl) a Vlaštovičníku (ra). 70%alk. matérie zředěna čistou vodou na cca 40%. Kromě výše zmiňované indikace regeneruje unavené svaly a klouby (antirevmatikum), prokrvuje a působí antibioticky. Přípravek nádherně voní a má světle okrovou mléčnou barvu. Přípravek jsem vyzkoušel na sobě a funguje bezvadně. Fotka v detailu článku. 

MTV

Směs Mařinky vonné, Třezalky tečkované a Vrbky úzkolisté. Má zklidňující účinek při zvýšeném psychickém napětí, úzkostech, nespavosti a migrénách. Tonizuje organismus (zklidní ducha - tělo) a působí příznivě na žaludek a trávení (což souvisí se stresem a neklidem). Pomáhá například v "zkouškovém" období, kdy potlačí stres a zklidní ducha aby se mohl připravit na zkoušku. 

Tříkořeník

Na žádost vyrobeny kapky proti obtěžujícímu Stafylokokovi. Vyrobeno z kořene Omanu, Proskurníku a Vlaštovičníku. Již od prvního dne byla pocítěna značná úleva od průvodních obtěžujích problémů. V bylinkářství je jedna z nejdůležitějších vlastností intuice a osobní kontakt s člověkem. Fotky níže. 

Psilocybe solutio

Psilocybe Moravica - fungi solutio. Foto a popis v detailu.

Slézový olej

Malva Silvestris - herba oleum. Foto a popis v detailu.

Tymiánový olej

Thymus Vulgaris - herba oleum. Foto a popis v detailu.

 

Třezalkový olej

Hypericum Perforatum - herba oleum. Foto a popis v detailu.

Výroba konopné masti (5/2016)

V polovině května 2016 jsem vyráběl konopnou mast se směsí léčivých rostlin se zaměřením na kožní problémy. Níže nalezente postup výroby, obsah a fotky s procesu. (Dov)

Konopná mast - postup výroby

Výrobky z konopí koupíte legálně v obchodech i přesto, že marihuana je v naší republice stále ještě vnímána jako droga. Její rozsáhlé léčebné účinky jsou ale dlouhodobě vědecky prokázané. Rád bych se a vámi podělil o ucelené poznatky výroby konopné masti a ukázal, že není nic jednoduššího, než si ji sám vyrobit v pohodlí domova.

Aktuality

26.3.2018

booked.net

 

15.9.2016
14.9.2016
13.9.2016 Spuštěno: 26.3.2018

Flag Counter