Skrytá historie Jihlavy - kniha Jihlava a Kámen Mudrců

V prosinci 2016 vyšla dlouho očekávaná kniha Jihlava a Kámen mudrců. Autor zde po letech pátrání a sbírání informací předává ucelený pohled na skrytou (utajovanou) historii Jihlavy a její posvátnou geometrii, se kterou lidé v minulosti pracovali a díky které byla Jihlava významnější než Praha či jiná města, což v knize podkládá mnoha důkazy. Jde o unikátní knihu, která stojí za přečtení.

Nová kniha o Jihlavě plné tajemství
(Jihlavské listy, 16.12.2016, autor: Petr Klukan)
„Je to kontroverzní kniha,“ přiznává hned na počátku Tomáš Golský, autor knížky Jihlava a Kámen Mudrců. Je si vědom, že jeho „odhalování“ záhad Jihlavy nemusí každý bezvýhradně přijmout. A že jich v knize je.
Píše o Hrádku na Heulose, o posvátné geometrii jihlavských kostelů, o kardinální kvadratuře, která Jihlavu provází, o havířském průvodu, o alchymistech a mázích, o utajených znameních, nebo o Kameni Mudrců, který v Jihlavě je, nebo není?
Na knížce pracoval několik let. K záhadám se dostal již v raném věku. „Jako rodilý Jihlavák jsem se odmalička setkával s tajemstvími - pro mě s nepochopitelnými věcmi. Postupně jsem si je dával do souvislostí, pátral jsem ve starší literatuře, řadu věcí jsem si logicky odvodil,“ vysvětluje.
Jen po letmém prolistování knihy čtenář získá dojem, že nic v Jihlavě není vytvořeno náhodně, za vším je „vyšší duchovno“ či jakési mystérium.
Například známý, původně nacistický Hrádek na Heulose. Nebylo už o něm napsáno vše? Objevil autor ještě něco nového? „Myslím, že ano,“ říká jednoznačně s tím, že dosud byl Hrádek posuzován jen z hlediska historických reálií.
„Nikdo ale nezkoumal stránku duchovní. Stavitelé školy nepodléhali z hlediska tehdejší vědy, nebo pavědy, chcete-li, pouze racionálnímu rozhodování, ale rozhodování podléhalo i jiným duchovním či metafyzickým vědám, či názorům. Kniha udává důvod, proč škola byla umístěna tam, kde je postavena.“
Proč si Němci vybrali právě Heulos? Již ve vrstevnicích kopce lesoparku lze dle autora rozpoznat obrys ležícího neznámého zvířete.
„Je možné, že se díváte na obrysy posvátného kance germánského boha Freye v zapomenutém posvátném háji?“ klade autor v knize otázku. Těch je ostatně v celém rukopise víc, než odpovědí. Tak to ale u záhad bývá.
Stejně tak nebyly dle Golského náhodně postaveny ani jihlavské kostely. Jedná se o tzv. posvátnou geometrii, kdy spojením kostela sv. Jakuba, kostela sv. Kříže a minoritského kostela v ul. Matky Boží má vzniknout rovnoramenný trojúhelník.
„Trojúhelníku je podřízeno základní architektonické uspořádání gotické Jihlavy,“ tvrdí autor. „Určitě to není náhodné. Stejně jako není náhodné, že druhý rovnoramenný trojúhelník vzniká i na druhé straně: Hrádek, tehdejší škola Adolfa Hitlera, uzavírá symbol dalšího rovnoramenného trojúhelníka.“
Jak Golský dodává, Jihlava skrývá mnoho dalších záhad, které jsou zapomenuty. Důvodem je zpřetrhání kořenů vlivem poválečného odsunu. „Tehdy byla řada tradovaných tajemství zapomenuta, případně zkomolena či nepochopena.“
Tajemné podzemní jezero v prostorách pod sv. Jakubem se vyprávěním přenáší z generaci na generaci. Existuje? Sám autor hovoří o možném rezervoáru vody pro městské domy, pravdu však doložit nelze.
U chrámu sv. Jakuba dochází či docházelo ke statickým problémům s menší z věží, která se propadá. Může za to jezero? „Při pracích se zjistilo, že pravá část letos rekonstruovaného gotického portálu se opět pohnula. Statické problémy tam jsou,“ popisuje autor.
Kniha o více než sto deseti stranách formátu A4 přináší spoustu dalších otázek. A autor ví, že jeho závěry vysvětlování záhad, spjatých s Jihlavou, lidé nemusejí přijmout. „Alespoň to vyvolá diskuzi a hledání pravdy,“ dodává Tomáš Golský.

ZDROJ: http://www.jihlavske-listy.cz/clanek21399-nova-kniha-o-jihlave-plne-tajemstvi.html

 

 

Další obsah této kategorie

Slunovratová linie a kaple sv. Jana Nepomuckého v Plandrech

Planderská kaple nedaleko Jihlavy má skrývat několik tajemství. Upozorňuje na to před blížícím se zimním slunovratem (21. prosince) jihlavský badatel Tomáš Golský.

Pravěké kamenné řady nad Jihlavou

Znáte Kounovské kamenné řady na Rakovnicku? Badatelé, historici i geologové po 30 letech bádání naznali, že se jedná o pravěkou megalitickou observatoř či kalendář. Je možné, že badatel Tomáš Golský z Jihlavy nalezl obdobné kamenné řady i nedaleko Jihlavy.

Za záhadným světlem II.

V minulém díle jsme vás poprvé zavedli do jihlavského podzemí, kde jsme zahájili pátrání po tajuplném, zatím údajně nevysvětlitelném světle v místních katakombách. Rozhodli jsme se této záhadě přijít na kloub.

Za záhadným světlem I.

Středověké město Jihlava, ležící v samém srdci Českomoravské vysočiny, se v poslední době dostává na stránky novin a časopisů. Předmětem zájmu je tentokrát zelenkavé světlo v jihlavském podzemí a údajné paranormální jevy s ním spojené.

Jihlavské hlavy

Začínáme sbírat fotky podivných hlav umístěných různě po Jihlavě. Pokud byste věděli, či nějakou vyfotili, budeme rádi za doplnění sbírky. Níže fotky.

Zazděná jeptiška

Podle městské pověsti byla jeptiška zazděna do tunelu pod jihlavským městským vlakovým nádražím u parku Keťásek. Ve vnitřní stěně tunelu je místo, kde u země kamenné kvádry tvoří oblouk někdejšího výklenku. Právě v tomto zazděném výklenku má jeptiška odpočívat.

Hlavička (ky) v jihlavských hradbách

Ne každý, i když je rodilý jihlavák, ví, že v jižní části vnitřních hradeb je v jednom místě zazděná prapodivná malá hlavička. Hlavička koho? Kdo jí tam umístil? Proč? Kdy? 

Ahnenerbe a Thule v jihlavském podzemí?

 S elektrickou baterkou v ruce klopýtáme podzemním labyrintem hluboko pod Jihlavou, starověkým hornickým městem v Českomoravské vysočině. Zahýbáme do dlouhé chodby, která je v zadní části zpevněna cihlovou vyzdívkou. "Tak jsme tady," 

Zpráva o průzkumu svítící chodby v Jihlavě

Podrobná zpráva o jihlavské "svítící" chodbě Ivana Mackerleho z roku 1997, včetně vyjádření brněnských geofyziků.

Studium knihy doktora Fausta v Jihlavě r. 1591

V době vlády Rudolfa II. v Praze (1583 - 1612) a pouze 3 roky poté co Jihlavu navštívil John Dee (21.3.1587) se zde odehrál zajímavý příběh, který prokazatelně dokládá, že knihy doktora Fausta byly čteny (a snad i praktikovány) též v Jihlavě. Na tyto souvislosti prozatím nikdo nepoukázal. Níže naleznete celý příběh a proces v nezměněné podobě dle dobových kronik (kurzivou). (Dov)

Hrádek Heulos

Hrádek, Hrádeček, nebo někdy také Zámeček, je kamenná stavba ve starogermánském stylu, která se tyčí na dohled od centra Jihlavy v lesoparku Heulos (dnes Brezinovy sady) nad říčkou Jihlávkou. Stavba je umístěna v jedné linii s Bránou Matky Boží, kašnou Neptuna a radnicí.

Bauerova podzemní svatyně v Jihlavě

Jedno z nejzáhadnějších míst Jihlavy a pravděpodobně jediné místo tohoto druhu v ČR! Jak víme, měla Jihlava pro nacisty velký okultní význam. Konkrétní místo svatyně je neznámé a doufám, že to tak zůstane, kvůli soukromí i klidu majitele, i nadále. Každopádně symboly stále čekají na rozluštění. (Dov)

Letohrádek Karlův zámeček

Na místě dnešních hal firmy Bosch stával kdysí nádherný lovecký zámeček. Zbylo z něj jen 6 soch. Níže naleznete historii této unikátní stavby, mapy a nové fotky alegorických soch (o sochách více ve speciálním článku ZDE).

Divné kameny ve zdech kostela sv. Jakuba

Mnozí z vás si jistě všimli divných kamenů ve zdech v zadní části kostela. Je jich několik desítek, jsou krásně tvarované nebo profilované a jaksi nezapadají do celkové skladby "obyčejných" kamenů použitých v širokém měřítku. Níže více. (Dov, Apis)

Zahrada MUDr. Leopolda Fritze

Dnes už není po zahradě ani památky. Zmizela veškerá zeleň, zmizel zahradní domek a obvodová zeď. Zapomnělo se na jednu velkou jihlavskou záhadu, která v roce 1935 vzrušovala veřejnost stejně, jako

Aktuality

26.3.2018

booked.net

 

15.9.2016
14.9.2016
13.9.2016 Spuštěno: 26.3.2018

Flag Counter