Univerzita Karlova 7.3.2018 (Seminář o hermetismu a Lóži u Zeleného slunce)

Seminář se konal 7. března 2018 od 17 do 20 hodin (s krátkou přestávkou) na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy, Černá 9, Praha 1 ve Velké posluchárně. Seminář pořádá Společnost pro studium sekt a nových náboženských směrů vedená religionistou Doc. PhDr. Zdeňkem VojtíšekemTh.D. Anotace a fotky níže. Pozvánka a anotace na webu Společnosti ZDE.

Lóže u Zeleného Slunce je svébytná a nezávislá esoterní skupina zabývající se studiem i praxí tzv. hermetických věd (jde o tradiční západní okultní nauky: alchymie, astrologie, magie, kabala, divinační metody, posvátná geometrie, hermetická filosofie apod.). Lóže působí především v Jihlavě, pobočku má ale i v Praze. Založena byla roku 2011 a nyní patří k nejaktivnějším a nejotevřenějším okultním spolkům v ČR. Budeme hovořit především o vzniku a vývoji lóže, o jejích naukách a činnosti (v lóži je kladen velký důraz na rituální praxi). Podíváme se také na to, jak se liší od dalších esoterních skupin a v jakém se nachází kontextu na aktuální okultní scéně v Česku. Bude prostor i pro otázky. Lóži představí a na otázky bude odpovídat ideový otec a velmistr lóže Tabris.

Další obsah této kategorie

Hermetismus je komplexní cesta (rozhovor Dingir 1-2018)

HERMETISMUS JE KOMPLEXNÍ CESTA
Lóže u Zeleného Slunce vznikla v Jihlavě v roce 2011. Jejím zakladatelem je Pavel A. Jurkovič (*1972), současný velmistr lóže, který používá lóžové jméno (hermetický pseudonym) Tabris. Mezi lety 2007 až 2014 uspořádal přes sto seminářů a přednášek na témata hermetických věd v jedné jihlavské čajovně. Svou činnost poté přenesl zejména do aktivit lóže. Zároveň je již mnoho let členem dalších hermetických lóží, řádů a spolků. Autor článku: Kateřina Hlaváčová. Přepis celého rozhovoru níže. Stažení ZDE.

Letní filosofická škola 7.7.2017

Přednáška velmistra lóže na Letní filosfické škole založené r. 1991 Karlem Flossem na téma: Kontinuita a diskontinuita v hermetismu a současných hermetických spolcích České republiky. Anotace níže. Stránky LFŠ ZDE.

Oficiální stránky města Jihlavy

Informace pro veřejnost na oficiálních stránkách města Jihlavy. ZDE. Jihlava má nezpochybnitelnou hermetickou tradici. Postavena dle posvátné geometrie, návštěva Johna Dee, v kronice zmíněno studium Faustových knih, osobnost alchymisty J.J.Jepseriho, hermetické detaily v architektuře, abnormální zájem o Jihlavu ze strany Ahnenerbe a mnoho dalších. Plný text níže.

Wikipedia

Lóže u Zeleného Slunce jako použitý zdroj pro článek "Magické kruhy" na cs.wikipedia.org. Originál textu ZDE. Nebo v textu níže.

Lidové noviny 18.7.2015

Lidové noviny 18. 7. 2015, příloha Orientace (Zuzana Válková: O cestě žáků velikého Herma - Odkaz českých hermetiků), ke stažení ZDE! Nebo níže jako text.

Aktuality

23.3.2019

 

26.3.2018

booked.net

 

13.9.2016

Spuštěno: 26.3.2018

Flag Counter

 

12.9.2016

Grafický radix ZDE!  Měsíční fáze ZDE!  Herbář ZDE!