Wikipedia

Lóže u Zeleného Slunce jako použitý zdroj pro článek "Magické kruhy" na cs.wikipedia.org. Originál textu ZDE. Nebo v textu níže.

Magický kruh

Magický kruh, John William Waterhouse (1886)

Magický kruh je v mnoha formách rituální magie vymezený prostor zajišťující především ochranu před evokovanými bytostmi.[1] Kruh je vyznačován buď fyzicky, svěcenou křídou či uhlem, nebo vizualizován magickým mečem. Někdy není vytvářen kruh jednoduchý, ale několik soustředěných, také do něj můžou být vepsána jména andělůgéniů nebo různé magické symboly.

Pokud evokující není v kruhu sám má být v něm být údajně lichý počet osob, pokud to není možné lze je doplnit připoutanou kočkou nebo psem. Do kruhu se vstupuje rituálním způsobem a je poté uzavírán znamením křížem vytvořeným pomocí meče, na konci evokace je kruh obvykle očištěn vykuřováním a bytosti odvolány. Při velkých rituálech je kruh vepsán do čtverce a ten zase kosočtvercem, v jehož rozích jsou umístěny zdroje světla. Tvoří absolutní ochranu před evokovaným, proto se z něj bytosti snaží mága vylákat či ho hrozbami donutit ho opustit.[2]

Magický kruh se užívá ve wicce, spíše však jako vymezení posvátného prostoru.[3]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Skočit nahoru↑ http://www.pannacz.com/magie.3/magicky-kruh-sestaveni-a-magicka-prace.12.html
  2. Skočit nahoru↑ http://www.pannacz.com/magie.3/magicky-kruh-sestaveni-a-magicka-prace.12.html
  3. Skočit nahoru↑ http://kolovrat.pohanskaspolecnost.cz/magicky-kruh-nebo-druidsky-haj/

Literatura[editovat | editovat zdroj]

Další obsah této kategorie

Rozhovor se zakladatelem Lóže u Zeleného slunce (iDnes, 26.7.2019)

Rozhovor se zakladatelem naší lóže uveřejněný v tištěné formě v novinách 5+2 dne 28.7.2019 a elektronicky na iDnes. "Psychoterapeut Pavel Jurkovič se od mládí zajímá o duchovní nauky, magii, hermetismus či okultismus, ale i o klasická náboženství. Zabýval se jimi na studiích, ve svých přednáškách se vrací i k sektám, kultům, teologii. Muž, který má mezi svými předky slavného architekta Dušana Jurkoviče, před pěti lety v Jihlavě založil Lóži u Zeleného Slunce." celý článek níže.

Pavel Jurkovič - Desatero přikázání praktického hermetika

Záznam přednášky "Desatero přikázání praktického hermetika z pohledu současného praktikujícího mága a velmistra lóže" konané na konferenci "Osobnost kněze a mága v dějinách" na Husitské teologické fakultě dne 18.5.2019. 

 

Hermetismus je komplexní cesta (rozhovor Dingir 1-2018)

HERMETISMUS JE KOMPLEXNÍ CESTA
Lóže u Zeleného Slunce vznikla v Jihlavě v roce 2011. Jejím zakladatelem je Pavel A. Jurkovič (*1972), současný velmistr lóže, který používá lóžové jméno (hermetický pseudonym) Tabris. Mezi lety 2007 až 2014 uspořádal přes sto seminářů a přednášek na témata hermetických věd v jedné jihlavské čajovně. Svou činnost poté přenesl zejména do aktivit lóže. Zároveň je již mnoho let členem dalších hermetických lóží, řádů a spolků. Autor článku: Kateřina Hlaváčová. Přepis celého rozhovoru níže. Stažení ZDE.

Univerzita Karlova 7.3.2018 (Seminář o hermetismu a Lóži u Zeleného slunce)

Seminář se konal 7. března 2018 od 17 do 20 hodin (s krátkou přestávkou) na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy, Černá 9, Praha 1 ve Velké posluchárně. Seminář pořádá Společnost pro studium sekt a nových náboženských směrů vedená religionistou Doc. PhDr. Zdeňkem VojtíšekemTh.D. Anotace a fotky níže. Pozvánka a anotace na webu Společnosti ZDE.

Letní filosofická škola 7.7.2017

Přednáška velmistra lóže na Letní filosfické škole založené r. 1991 Karlem Flossem na téma: Kontinuita a diskontinuita v hermetismu a současných hermetických spolcích České republiky. Anotace níže. Stránky LFŠ ZDE.

Oficiální stránky města Jihlavy

Informace pro veřejnost na oficiálních stránkách města Jihlavy. ZDE. Jihlava má nezpochybnitelnou hermetickou tradici. Postavena dle posvátné geometrie, návštěva Johna Dee, v kronice zmíněno studium Faustových knih, osobnost alchymisty J.J.Jepseriho, hermetické detaily v architektuře, abnormální zájem o Jihlavu ze strany Ahnenerbe a mnoho dalších. Plný text níže.

Lidové noviny 18.7.2015

Lidové noviny 18. 7. 2015, příloha Orientace (Zuzana Válková: O cestě žáků velikého Herma - Odkaz českých hermetiků), ke stažení ZDE! Nebo níže jako text.